• Ženšen – zázvor

    3,31 6,32 
    Pravý zelený čaj Sencha s harmonickou chuťou ženšenu a zázvoru. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu.
  • Yunnan green

    3,70 7,10 
    Zelený čaj sa v provincii Yunnan produkuje už viac než 1.700 rokov - má tu teda bohatú tradíciu. Jeho nálev je voňavý, chuť príjemná. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu. Zelený čaj pochádza z rovnakého kríka čajovníka ako aj čaj čierny alebo biely. Rozdiel farby, arómy a tiež jeho účinkov spôsobuje výhradne spôsob spracovania. Lístky zeleného čaju sa sušia ihneď. Šťava z buniek v nich ostáva uzatvorená a nemôže nastať proces fermentácie. Potom sa lístky začínajú zvinovať a zostávajúca tekutina postupne odchádza. Nakoniec sa rýchlo vysušia, roztriedia a zabalia. Napriek skutočnosti, že vo väčšine japonských závodov je výroba mechanizovaná, niektoré čaje sa dodnes vyrábajú ručne.
  • Zľava!

    Yoru 125g guľatá

    5,96 7,38 
    Guľatá plechová dóza vhodná na uchovanie 125 g čaju alebo kávy.
  • White Monkey -Biela opica

    6,25 12,00 
    Ručne zvinovanie čaj s dlhými listami. Svetlá farba náleve, jemná vôňa, lahodná chuť. Názvom a vzhľadom lístkov je radený medzi biele čaje, ale chuťou a farbou nálevu je to skôr zástupca čajov zelených. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu. Zelený čaj pochádza z rovnakého kríka čajovníka ako aj čaj čierny alebo biely. Rozdiel farby, arómy a tiež jeho účinkov spôsobuje výhradne spôsob spracovania. Lístky zeleného čaju sa sušia ihneď. Šťava z buniek v nich ostáva uzatvorená a nemôže nastať proces fermentácie. Potom sa lístky začínajú zvinovať a zostávajúca tekutina postupne odchádza. Nakoniec sa rýchlo vysušia, roztriedia a zabalia. Napriek skutočnosti, že vo väčšine japonských závodov je výroba mechanizovaná, niektoré čaje sa dodnes vyrábajú ručne.
  • Vianočný čaj

    3,73 7,16 
    Pravý zelený čaj Sencha s harmonickou kombináciou pomarančov a vianočného korenia. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu.
  • Tuarég

    3,13 5,96 
    Pravý zelený čaj Gunpowder s vyváženou a sviežou kombináciou mäty a zeleného čaju. Napriek faktu, že v našich končinách je najviac konzumovaný čaj čierny, je to práve zelený čaj, ktorý je pôvodným čajom. S objavením zeleného čaju sa spája veľa legiend. V Číne sa rozpráva o cisárovi Šen-nungovi, ktorému padajúci lístok z neďaleko rastúceho divokého kríka náhodou sfarbil variacu sa vodu. Šen-nung dlho nerozmýšľal a ochutnal nádherne voňajúci nápoj s lahodnou chuťou, ktorý mu navyše dodal novú silu.
  • Slávny predstaviteľ polofermentovaných čajov. Veľké, hrubé listy, výrazná a veľmi príjemná vôňa. Doporučujeme pre každého milovníka kvalitného čínskeho oolongu. Oolongy sú všeobecne známe, ako čiastočne fermentované čaje. Produkujú sa hlavne v Číne, a na Taiwane. Lístky na výrobu tohto čaju sa nesmú zbierať príliš skoro a je nutné ich spracovať hneď po zbere. Najskôr sa nechajú prudko zvädnúť na priamom slnku, a potom sa jemne pretriasajú v bambusových košoch, aby okraje trochu zmäkli. Nasleduje striedavé pretriasanie a sušenie, pokiaľ lístky jemne nezožltnú.
  • Štvorlístok 100g

    5,96  (4,97  cena bez DPH)
    Plechová dóza na 100 g čaju. Originálny Oxalis motív nakreslila mladá animátorka a výtvarníčka Lucie Škodová. K tejto dóze si môžete zaobstarať aj krásny hrnček v rovnakom dizajne. Môžete tak mať skvelý set na obľúbené čaje.
  • Special blend 50/100g

    3,04 4,65 
    Plechová dóza na 50/100 g čaju Special blend.
  • Shou Mei – Čaj dlhovekosti

    3,62 6,94 
    Nazývaný "obočie dlhovekosti" pre svoju hrdzavú farbu čajových lístkov a púčikov. Bohatý nálev s ľahkou vanilkovou a bambusovou chuťou. Biely čaj vhodný ku každodennej konzumácii. Bohatý nálev s ľahko vanilkovou a bambusovou chuťou. Biely čaj, pre nízky obsah kofeínu vhodný ku každodennej konzumácii. Pozostáva z hnedozelených väčších lístkov s nižším podielom vrcholových pupeňov (tipsov). Nálev je žltohnedý, tmavší a výraznejší v porovnaní s inými druhmi bielych čajov. Biely čaj je všeobecne ako druh delikátne lahodný a jeho názov je odvodený od jemných, striebristo-bielych chĺpkov. Tie pokrývajú ešte nerozvinuté pupene. Zber prebieha pred obdobím dažďov, pretože vplyvom vlahy sa pupene (tzv. tipsy) rozvinú do listov. Spomedzi všetkých druhov čajov je spracovávaný najšetrnejšie. Tipsy sú cenené pre vysoký podiel vitamínov a minerálov.

Title

Go to Top